ODS jde v Praze do voleb s programem sloučení ZOO a botanické zahrady.

26. září 2010 v 18:14

Botanická zahrada HLMP je v programu ODS pro Prahu zmiňována, na rozdíl od jiných městských organizací pouze jednou: "Zasadíme se o uskutečnění záměru propojení pražské ZOO s Botanickou zahradou v jeden organický komplex."

zde a zde.

Botanická zahrada a ZOO dlouhodobě spolupracují - mají společnou vztupenku - Trojskou kartu, koordinují a pořádají společné akce. Sloučení v jeden organický celek znamená vytvoření jedné superorganizace. To má jistě racionální jádro v urbanistickém řešení Trojské kotliny ( Britské listy), na druhou stranu jsou oprávněné obavy o pokračování odborných programů botanické zahrady ( zde ) a zpochybněna je také možnost úspor, která by sloučením vznikla. Nejistota o budoucím statutu zahrady trvá již několik let (zde).
Že se propojení zahrady negativně projeví v její činnosti především na kvalitě sbírek si myslí, podle hlasování na neoficiálním blogu zahrady 80 % dotázaných. Přitom právě odborné programy - záchovu genofondu - považuje v anketě Co je hlavní náplní práce botanických zahrad za nejdůležitější funkci botanických zahrad 62 % respondentů (zde)
Značné rozpaky také vzbuzuje účast Akad. arch. Zdeňka Deyla v odborném týmu lídra pražské ODS Mgr. Jana Kalouska. Pan architekt je úzce spojen s kauzou prodražení výstavby skleníku Fata Morgana ( zde ) a dlouhodobě a neúspěšně se s botanickou zahradou (a tedy i s magistrátem HLMP, který je její 100% vlastník) soudí o řádově desítky mil. Kč. ( zde, zdezdezde ,
zde a zde ).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venca Venca | E-mail | Web | 29. června 2012 v 13:12 | Reagovat

A votom to je....

2 SergiooM SergiooM | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:20 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama