Pražská botanická zahrada prohrála boj o svou samostatnost.

26. září 2009 v 18:26
Rada hl.m. Prahy ve svém usnesení číslo 1342 ze dne 22.9. 2009, tisk č. 9669 "k vzdání se funkce ředitele příspěvkové organizace Zoologická zahrada hl. m. Prahy" přijalo v § III. souhlas se záměrem sloučení příspěvkové organizace Zoologická zahrada hl.m. Prahy a Botanické zahrady hl.m. Prahy. Současně ukládá radnímu Richterovi předložit tento záměr Zastupitelstvu do 22.10.2009.


Radní Milan R i c h t e r tímto splnil své programové prohlášení, které přednesl před volbou rady HlmlP. na prvním ustavujícím zasedání Zastupitelstva 30.11. 2006:

Panem primátore, dámy a pánové, jmenuji se Milan Richter, je mi 31 let. V komunální politice jsem začínal 4 roky jako řadový zastupitel, následně jsem vykonával 4 roky funkci starosty Prahy 10. Byl jsem nejmladším starostou v historii Prahy od r. 1922. Někteří mi nedůvěřovali, že to zvládnu, protože ve 26 letech stát se statutárním zástupcem druhé největší městské části v Praze a 5. největšího správního obvodu v republice není tak jednoduché. Tyto obavy jsem zvrátil a dnes za mnou stojí myslím dobře odvedená práce.
Co jsem schopen nabídnout? Otevřenost vůči jakýmkoli názorům, komunikativnost a efektivně dosahovat předem určených cílů.
K cílům. Mou ambicí je, abych se stal radním pro "volný čas" Pražanů. Myslím si, že Praha potřebuje další injekci v rámci turismu a podpory návštěvnosti hl. m. Prahy. Injekcí by mohl být jeden zásadní projekt, a to je sloučení ZOO, Botanické zahrady a Trojského zámečku a vytvoření tak (pokračuje Richter) zábavního centra, kde rodiny s dětmi by mohly trávit nejen odpoledne, ale např. víkend. Není to jen pro rodiny z Prahy, ale i pro návštěvníky z České republiky a ze zahraničí. Ne nadarmo je ZOO druhou nejnavštěvovanější atrakcí pro Pražském Hradu.
Dámy a pánové, kdo mě nezná a kdo by chtěl kandidátní listinu pozitivně upravit: jmenuji se Milan Richter. Děkuji.

Radní Richter tak vstupoval do Rady s jediným projektem, který bohužel nejspíše prosadí. Bude tak asi jediný radní se 100 % úspěšností sv0ho programu. Příprava sloučení obou institucí je postupně připravována a naposledy byla více diskutována v médiích přibližně před rokem.

Články v médiích:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama