Odpověď radního ing. Milana Richtera na otevřený otevřený dopis ze dne 27.6. 2008

25. července 2008 v 20:19
Odpověď radního ing. Milana Richtera na otevřený dopis ze dne 27.6. 2008
obrazek1
Reportáž - Událost v regionech ČT1 25.7. 2008 a -Reportáž - Z metropole ČT1 26.7. 2008 (stopáž 17:55 - 20:33) zde


Vážený pane RNDr.Sekerko,

v reakci na Váš otevřený dopis ze dne 27. června 2008, v němž jste apeloval na pozdržení platnosti personálního auditu v rámci sloučení Botanické zahrady hl.m.Prahy a ZOO hl.m.Prahy, se k tomuto návrhu vyjadřuji v těchto směrech.

RHMP schválila závěry personálně- organizačního auditu, na základě něhož auditor doporučuje snížit počet zaměstnanců o 12 pracovníků. To znamená, že po odborné stránce příspěvkovou organizaci Botanickou zahradu hl.m.Prahy bude nadále zabezpečovat 46 odborníků na odpovídající úrovni.

Se závěry a doporučeními zrealizovaného auditu byl seznámen ředitel Botanické zahrady hl.m.Prahy p. RNDr. Oldřich Vacek, CSc a žádné připomínky ve vztahu k ohrožení výkonu odborné činnosti Botanické zahrady hl.m.Prahy, pokud já vím, nevznesl.

Proto, na základě těchto skutečností, musím konstatovat, že žádné relevantní signály o ohrožení odbornosti prováděných činností ve výkonu Botanické zahrady hl.m.Prahy neshledávám.

Záměr sloučení Botanické zahrady hl.m.Prahy a ZOO hl.m.Prahy bude ještě analyzován odbornou firmou a teprve na základě této analýzy bude rozhodnuto o dalších krocích. V každém případě by se jednalo o sloučení pouze v rovině ekonomické a provozní. V odborných činnostech by nadále fungovaly dva samostatné subjekty.

S pozdravem

Ing. Milan Richter
radní pro oblast kultury, památkové péče a volného času

Magistrát hl. m. Prahy
Mariánské nám. 2
110 01 Praha 1
Tel. 236 00 20 38
GSM: 602 24 04 34
e-mail: milan.richter@cityofprague.cz

Odpověď byla uveřejněna v britských listech dne 28. 7. 2008
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mojmir koščo mojmir koščo | E-mail | Web | 4. srpna 2008 v 6:48 | Reagovat

Sjednocení botanické a ZOO Praha není ve své podstatě špatným činem a může přinést oběma podníků jak úspory tak prostor k realizaci i další výhody. ZOO Plzeň je toho krásným příkladem.

2 Zdeněk Sedáček Zdeněk Sedáček | E-mail | 4. srpna 2008 v 20:25 | Reagovat

Rušení či omezování botanických zahrad připomíná tak trochu Koniáše.

3 pulin pulin | E-mail | 4. srpna 2008 v 22:16 | Reagovat

Máte pravdu, že Plzeňská sloučená zahrada má štěstí - její ředitel je jak dobrý zoolog tak i botanik. Přesto jedete-li do Plzně, na dálnici jsou pouze hnědé cedule se lvem jako reklama na ZOO a o botanické zahradě ani zmínka...

4 zářivka zářivka | Web | 14. října 2008 v 16:03 | Reagovat

ZOO Praha + Botanická zahrada hl. m. Prahy

Je to reálné ?

Budu krátce psát o dvou významných pražských institucích, které jsem si velice oblíbil, kterým fandím a na kterých oceňuji lidskou oddanost, um a zanícenost, se kterou jejich pracovníci vykonávají svoji činnost, práci, zaměstnání, zálibu.

Jde o instituce, které udržují v našich myslích alespoň nějaké povědomí o přírodě se všemi zákonitostmi, které v přírodním systému panují. Jedna je zaměřena směrem k fauně – Zoologická zahrada hl. m. Prahy – a druhá směrem ke flóře – Botanická zahrada hl. m. Prahy.

Jistě jste již obě poctili svojí návštěvou. A jistě jste strávili krásný čas jakkoli dlouhou procházkou.

Tedy, každá z institucí, neboli zahrad, je v současné chvíli řízena samostatně, mají svoji právní subjektivitu. Nedávno ukončený audit na půdě Botanické zahrady konstatuje závěrem, že zde existuje jakási přezaměstnanost. Na tomto sdělení samo o sobě není nic zarážejícího. Každá společnost, efektivně funkční, musí pečlivě zvažovat, plánovat rozsah činností nezbytných pro chod a vývoj. Pakliže by zakladatel Botanické zahrady reagoval adekvátně na tuto zprávu, tedy provedl by přehodnocení personálií, nebo upravil interní procesy, v pořádku.

Namísto této reakce se však nechalo několik lidí z Magistrátu slyšet, že nejlepší cestou bude sloučení zmíněných institucí, až se provede audit v ZOO Praha.

S tímto nesouhlasím. Sloučením institucí se ztratí ambice, rozmělní cíl instituce, zaměření, důslednost. Ano, jsou to kvalitativní prvky, ale tyto prvky přeci nejvíce obdivuje, a to jak laik, tak odborná veřejnost. Myslím, že toto řešení není optimální, ač ve výsledovce bude perfektní, čekám vyjádření o úsporách v řádu desítek milionů ročně.

Navrhoval bych jiné řešení. Pokusit se vyčlenit, za přispění chytrých auditorů, ty funkce, které souvisejí výhradně s ekonomickou činností, investiční činností, personální činností, atp. Tedy ty, které nejsou specifické pro jednotlivé instituce. Tyto pozice začlenit jinam do struktur Magistrátu, nebo do jedné ze zahrad, případně jinam, bude-li dodrženo, že dojde k úsporám.

Tento model se aplikuje ve firmách většího rozsahu o více dceřiných nebo sesterských firmách. Tam je funkční, je-li dobře organizován.

5 SkyHigh SkyHigh | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 19:26 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama